۱۰۰ دقیقه روشنایی ! (نکاتی از استارت‌آپ‌ویکند تهران)

استارتاپ‌ویکند‌تهران

تهران شاهد روی‌داد جهانی استارت‌آپ‌ویکند بود که صرف برگزاری آن را بتوان نقطه روشنی در کارآفرینی حوزه فناوری اطلاعات در کشورمان به شمار آورد. به لطف دوستان عزیزم در شرکت خاورزمین به عنوان مهمان در این مراسم شرکت داشتم و در کنار آن نکاتی به ذهنم رسید که اینجا به صورت خلاصه می‌نویسم.

 

استارتاپ‌ویکند‌تهران

استارتاپ‌ویکند‌تهران

۱- دست مریزاد و سپاس فراوان٬ بدون هیچ گونه تعارف٬از مجموعه خاورزمین برای برگزاری مراسم؛ خدا قوت.

۲- انرژی بسیار زیادی که در این مراسم وجود داشت بسیار دیدنی و استثنایی بود. همه شرکت‌کنندگان٬ مربیان٬ داوران و مسئولان برگزاری با نهایت توان برای بهتر شدن این روی‌داد تلاش کردند. طبق یک محاسبه اگر تعداد حاضران استارتاپ‌ویکند را ۱۷۰ نفر فرض کنیم٬ انرژی حاصل از تلاش ۵۴ ساعته استارت‌آپ‌ می تواند برای ۱۰۰ دقیقه روشنایی کشورمون ایران رو تأمین کند!

۳- طبق سنت رکوردشکنی و حضور آماری ما ایرانی ها! در استارت‌آپ‌ویکند هم رکورد ایده‌ها شکسته شد و به ۷۰ ایده رسید. این شور و انگیزه خوب هست و امیدوارانه. اما تلاش همه فعالان آی‌تی لازم است تا آمار ایده‌های اجرایی شده یا همون استارت‌آپ‌ ها٬ روز به روز افزایش یابد.

۴- همه تقریبا می دونستن که استارتاپ چه جوری شروع می شه و چه جوری تموم میشه٬ اما در مورد اینکه در این بین چه اتفاقی باید بیفته٬ خیلی واضح و مشخص نبود. در واقعه چراغ روشنی برای مسیر ایده ها نبود و بعضی از ایده ها نتونستن مسیر خودشون رو درست پیدا کنند.

۵- شاید بهتر بود شرکت کنندگان٬ مربیان را بهتر می شناختن تا همکاری و کوچینگ بهتر انجام می‌شد.

۶- به نظر من مهترین نتیجه استارت‌آپ‌ویکند تهران٬ آموزش کار تیمی بود. چیزی که در فرهنگ کسب‌وکار ما اکسیر جوانی محسوب می شود.

۷- چیزی که در استارت‌آپ‌ویکند کمتر دیده شد برداشت تیم ها از راه اندازی کسب و کار از صفر تاصد در ۵۴ ساعت بود. تیم ها بیشتر روی تحویل محصول متمرکز بودند و به قول امیر مهرانی از هدف اصلی استارت‌آپ‌ فاصله گرفته بودند. امیدوارم که در روی‌داد های بعدی این فاصله کمتر و کمتر شود.

علی نعمتی شهاب هم از تجربیاتش دراستارت‌آپ‌ویکند اینجا نوشته است. هرچند فرصت نشد ایشون رو در مراسم ببینیم!
نوشته اسد صفری رو هم در مورد استارت‌آپ‌ویکند اینجا بخونید.

 

 

برچسب

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

top